What is the story?
Omstreeks 1518 is de St. Annastraat aangelegd. Evenwijdig aan de Grote Markt zorgde dit voor een betere doorstroming. St. Annastraat 17 en 19 maken geen deel uit van de huizen uit die periode. Het pand dateert van voor 1824. De gevel van nummer 17 kan gekenmerkt worden als een eclectische, neo-renaissance stijl en is nog oorspronkelijk. De ornamenten zijn uitgevoerd in hout. In de jaren ’40 was hier slagerij H.J. Mulder gevestigd. Het interieur van de winkel was toen nog intact.
St. Annastraat 19 is oorspronkelijk op de begane grond slechts een kleine hal. Het huis en de poort vormen een L-vormig geheel met 1 verdieping en een zolder.
- Build in
- < 1824
- Type of heritage
- Bedrijfsmatig erfgoed, Woonhuis
- Type of building
- Winkel, lunchroom, appartement
- Gebruik
- Overig
- Availability
- In gebruik
- Address
- Sint Annastraat 17-19
- City
- Breda
What happens nowadays?
Het pand is in 2010 door NV Stadsherstel aangekocht en na restauratie in 2011 is St. Annastraat 17 weer in gebruik als winkel annex lunchroom. In St Annastraat 19 zijn 3 appartementen gevestigd. In Stadserf 4 bevindt zich een naaiatelier.
What is around here?
-
Sint Annastraat 17-19-Stadserf 4
Bedrijfsmatig erfgoed, Woonhuis Winkel, lunchroom, appartement0.0 km -
Poort naar Stadserf
Woonhuis Poortgebouw0.0 km -
Stadserf 5-Sint Annastraat 19c
Bedrijfsmatig erfgoed Garage, woonhuis0.0 km -
Stadserf 6-6A
Bedrijfsmatig erfgoed, Overig Telefooncentrale, Garage, Archief0.1 km -
De Noordpool
Bedrijfsmatig erfgoed, Industrieel erfgoed IJsfabriek / Opslagruimte0.5 km -
De Pelmolen
Bedrijfsmatig erfgoed, Industrieel erfgoed Pelmolen0.5 km -
De Zeepziederij ‘De Ster’
Industrieel erfgoed Fabriek8.5 km -
LocLoods
Industrieel erfgoed Spoorweggebouw21.7 km -
Seinhuis Roosendaal
Industrieel erfgoed Spoorweggebouw21.8 km